Tylko przy REZERWACJI PRZEZ STRONĘ – kawa lub herbata ze słodką niespodzianką GRATIS

Zagłosuj na IBB Grand Hotel Lublinianka w konkursie "Hotel z pomysłem"!

09 listopad 2015
Zagłosuj na IBB Grand Hotel Lublinianka w konkursie
09 lis

Przeczytaj o nas i zagłosuj!

Zagłosuj na IBB Grand Hotel Lublinianka - Hotel z pomysłem!

Budynek obecnego IBB Grand Hotelu Lublinianka wzniesiony został jako Kasa Przemysłowców Lubelskich w latach 1899 - 1900 według projektu Gustawa Landau. Zbudowana w rekordowym czasie 17 miesięcy kamienica stała się siedzibą stowarzyszeń przemysłowców Lubelszczyzny, a także symbolem determinacji i solidnej pracy. Działania II wojny światowej obeszły się z budynkiem bardzo łagodnie, dzięki czemu do dziś można podziwiać jego oryginalną architekturę. W 1951 r. został on przejęty przez państwo i zagospodarowany jako Hotel Lublinianka oraz Bar Centralny, które cieszyły się popularnością zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Lublina. Z upływem lat budynek jednak podupadał i dopiero w latach 2001-2002 gruntowna renowacja, przeprowadzona przez Lublin Grand Hotel Sp. z o.o. (należącą do Von der Heyden Group), przywróciła oryginalny blask tej architektonicznej perełki Lublina. Pieczołowicie odnowiono każdy detal, tworząc w urokliwych wnętrzach jeden z najbardziej eleganckich miejsc w mieście. Operatorem stała się jest młoda i dynamiczna sieć IBB Hotel Collection, łącząca w swoim portfolio hotele o wyjątkowym charakterze w miastach Polski, Niemiec oraz Hiszpanii.

IBB Grand Hotel Lublinianka pozostaje wierny starej szkole hotelowej, według której Grand to synonim luksusu i najwyższej jakości usług, a hotel to wytworne miejsce spotkań i odpoczynku. Zgodnie z tymi tradycjami, największą wartością IBB Grand Hotel Lublinianka są jego pracownicy, którzy pozytywnym nastawieniem i chęcią świadczenia usług na najwyższym poziomie, kreują niepowtarzalną atmosferę i ducha szczerej gościnności.

W IBB Grand Hotelu Lublinianka na każdym kroku można zetknąć się z oznakami czasów świetności Lublina z początków XX w. Sufit trzeciego piętra zdobi urzekający fresk z kwiatowym motywem, nawiązującym do bogactwa natury regionu. A za labiryntem krętych korytarzy poddasza, pod drewnianą konstrukcją zabytkowej kopuły bije serce hotelu – zegar z końca XIX w. Choć dzięki pomocnej obsłudze oraz spokojnemu nastrojowi, czas dla gości zwalnia, oferowane przez hotel usługi nadążają za zmieniającymi się potrzebami klientów. Tak jak historycznie pokoje śniadaniowe Kasy Przemysłowców Lubelskich oferowały lokalnym przedsiębiorcom miejsce do konsumpcji i negocjacji, tak dziś IBB Grand Hotel Lublinianka jest miejscem spotkań i konferencji dla biznesmenów z całego świata, oferując trzy w pełni wyposażone sale konferencyjne. We wszystkich pokojach, w lobby, restauracji i barze można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego połączenia z Internetem. Natomiast w hotelowej restauracji BelEtage goście mogą skosztować nie tylko tradycyjnej polskiej kuchni, ale również dań z autorskiej karty przygotowywanej sezonowo przez Szefa Kuchni.

Będąc jednym z najbardziej charakterystycznych punktów w centrum Lublina, IBB Grand Hotel Lublinianka ściśle współpracuje z Urzędem Miasta, Urzędem Marszałkowskim, czy Lubelską Regionalna Organizacją Turystyczną, promując region i miasto, wspierając różne wydarzenia kulturalne, organizatorów festiwali, koncertów, przedstawień teatralnych i wystaw. Pełen szacunku do dziedzictwa kulturowego, jakie hotel odziedziczył wraz z pięknym gmachem, dba i tworzy nową historię miasta. Dzięki temu IBB Grand Hotel Lublinianka gościł w swych progach przywódców państw, przedstawicieli rodzin królewskich, dyplomatów oraz osobistości ze świata kultury i sportu. Jednak misją IBB Grand Hotel Lublinianka jest by każdy z odwiedzających czuł się w nim wyjątkowo i spędził niezapomniane chwile.

IBB GRAND HOTEL LUBLINIANKA
ul. Krakowskie Przedmieście 56, 20-002 Lublin
e-mail: grandhotel@lublinianka.com

”Celująca”
88 %
2140 ocen
w 11 portalach
Więcej informacji
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij