Tylko przy REZERWACJI PRZEZ STRONĘ – kawa lub herbata ze słodką niespodzianką GRATIS

Historia Hotelu

Budynek obecnego IBB Grand Hotelu Lublinianka wzniesiony został jako Kasa Przemysłowców Lubelskich w latach 1899 - 1900 według projektu Gustawa Landau. Zbudowana w rekordowym czasie 17 miesięcy kamienica stała się siedzibą stowarzyszeń przemysłowców Lubelszczyzny, oferując różne pokoje śniadaniowe stanowiące miejsce do konsumpcji i negocjacji.

W 1910 roku budynek uzyskał kształt architektoniczny, jaki możemy oglądać dzisiaj dzięki pieczołowitej renowacji dokonanej przez obecnego właściciela.

W okresie międzywojennym na parterze znajdował się sklep delikatesowy oraz cukiernia. W czasie II wojny światowej z uwagi na lokalizację i reprezentacyjność budynku urządzono tu Deutsches Haus, czyli Dom Niemiecki.

Po wojnie w budynku utworzono Hotel Lublinianka z popularnym Barem Centralnym, kawiarnią i restauracją.

Lublin Grand Hotel Sp. z o.o. należąca do Von der Heyden Group kupiła nieruchomość i w latach 2001 - 2002 przeprowadziła gruntowną modernizację budynku, który został oddany w maju 2002 do ponownego użytku jako czterogwiazdkowy hotel.

Wysiłek włożony w renowację obiektu zaowocował kilkoma prestiżowymi nagrodami:

  • nagrodą za Najlepszy Projekt Deweloperski Roku 2002 przyznaną przez Construction Journal
  • nagrodą Kryształowa Cegła za zajęcie II miejsca w Konkursie Modernizacja 2001
  • nagrodą Ministra Kultury w Konkursie Zabytek Zadbany A.D. 2003 za "przywrócenie obiektowi wyglądu z czasów jego największej świetności"
  • wyróżnieniem Laurem Konserwatorskim Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie

Od lipca 2003 roku operatorem hotelu jest hiszpańska sieć IBB Hotels. Sieć posiada hotele biznesowo-konferencyjne o standardzie czterech i pięciu gwiazdek w Polsce i w Niemczech oraz trzygwiazdkowe hotele turystyczne w Hiszpanii. Na najbliższe lata planowana jest dalsza sukcesywna ekspansja w krajach europejskich. W 2016 roku planowane jest otwarcie ekskluzywnego hotelu na gdańskiej Starówce.

http://www.vdhgroup.com
http://www.ibbhotels.com
http://www.andersiahotel.pl

IBB GRAND HOTEL LUBLINIANKA
ul. Krakowskie Przedmieście 56, 20-002 Lublin
e-mail: grandhotel@lublinianka.com

”Celująca”
89 %
3580 ocen
w 13 portalach
Więcej informacji
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij