Only for RESERVATION BY THE WEBSITE - coffee or tea with a sweet surprise FOR FREE

Magiczne święta Bożego Narodzenia w Lublinie, gdzie je spędzić?

03 Decembre 2018
Magiczne święta Bożego Narodzenia w Lublinie, gdzie je spędzić?
03 Dec

Czasem jednak chcielibyśmy przełamać rutynę i poświęcić więcej czasu na poczucie niezwykłej magii świąt. Czy jednak jest to możliwe? Czy można spędzić Boże Narodzenie bez wszystkich przygotowań? Odpowiedź brzmi: "Tak!" - serdecznie zapraszamy w gościnne progi IBB Grand Hotelu Lublinianka, w którym zadbamy o to, by nasi świąteczni Goście poczuli się u nas jak w domu!

Jak święta, to tylko w rodzinnym gronie

Zgodnie z naszą polską tradycją Boże Narodzenie to czas, który powinno się spędzać z najbliższymi osobami. Nie bez powodu przecież wśród życzeń składanych przy świątecznym stole często powtarza się zdanie: "Obyśmy się spotkali w takim samym gronie za rok!" Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by spędzić Wigilię i święta Bożego Narodzenia z rodziną, ale poza domem - w końcu w tym wyjątkowym czasie najbardziej liczy się świąteczna atmosfera i radość ze spotkania z najbliższymi osobami!

Wiele rodzin na co dzień mieszka w różnych częściach kraju, a zorganizowanie bożonarodzeniowego spotkania dla kilkunastu albo kilkudziesięciu osób może być nie lada wyzwaniem. Dlatego właśnie gorąco zapraszamy do IBB Grand Hotelu Lublinianka wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić Boże Narodzenie w wyjątkowym, pełnym bożonarodzeniowej magii miejscu, nie martwiąc się o to, czy wszyscy goście będą mieli gdzie spać albo czy nie przygotowaliśmy zbyt mało potraw. Nasze pokoje hotelowe są do Państwa dyspozycji w ten wyjątkowy czas, a menu restauracji (szczególnie to bożonarodzeniowe!) jest przygotowywane tak, by zaspokoić gusta nawet najbardziej wybrednych smakoszy tradycyjnej polskiej kuchni.

Oferta świąteczna hoteli w Lublinie

Kżdego roku najlepsze hotele w Lublinie przygotowują specjalną ofertę świateczno-sylwestrową, której ważnym elementem jest świąteczne menu. W gronie tym nie mogło rzecz jasna zabraknąć i naszego hotelu: w 2018 roku zapraszamy do spędzenia świąt Bożego Narodzenia w IBB Grand Hotelu Lublinianka. Gwarantujemy wyjątkową atmosferę, a za stronę kulinarną odpowiedzialny jest nasz szef kuchni, który przygotowuje dla naszych Gości wyjątkowe menu, nawiązujące do najlepszych polskich tradycji bożonarodzeniowych. W Lublinie można spędzić święta Bożego Narodzenia w wielu hotelach, ale tylko u nas będziecie się czuli tak, jak w domu - w IBB Grand Hotelu Lublinianka magia świąt splata się z unikalnym klimatem samego miejsca, tworząc niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju atmosferę bożonarodzeniowego ciepła i spokoju.

Lokalne atrakcje, które warto zobaczyć

Wizyta w Lublinie nie może obyć się bez wybrania się choćby na krótki spacer po mieście - nawet mieszkańcy Koziego Grodu nie znają wszystkich tajemnic i urokliwych zakątków swojego miasta! IBB Grand Hotel Lublinianka to doskonała baza wypadowa dla wszystkich tych, którzy chcieliby poznać Lublin nieco lepiej: Plac Litewski z wyjątkową, iluminowaną fontanną, znajduje się dosłownie na wyciągnięcie ręki. Przy samym placu znajduje się barokowy pałac Lubomirskich (obecnie budynek należy do Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej), w którym 7 listopada 1918 roku został utworzony pierwszy rząd w niepodległej Polsce.

Spacer po Krakowskim Przedmieściu prowadzi do Bramy Krakowskiej, po przekroczeniu której trafiamy na przepiękną lubelską Starówkę - budynkiem centralnym jest Trybunał Koronny, ale warto zwrócić uwagę też na otaczające go przepięknie zdobione kamienice. Nieopodal jest Teatr Stary, jeden z najstarszych teatrów w Polsce, a kawałek dalej Archikatedra lubelska z unikatowymi freskami zdobiącymi jej wnętrze i słynną Zakrystią Akustyczną.

Koniecznie warto wybrać się na lubelski Zamek, którego częścią jest XIV-wieczna Kaplica Trójcy Świętej, której ściany przyozdobione zostały na zlecenie króla Władysława Jagiełły zapierającymi dech w piersiach freskami w stylu bizantyńsko-ruskim. Godny uwagi jest również znajdujący się tuż obok kaplicy średniowieczny donżon, na którego szczycie umieszczono taras widokowy - można stamtąd podziwiać panoramę całego Lublina.

Z Zamku jest także niedaleko do innego wyjątkowego miejsca: lubelskiego Muzeum Cebularza. To właśnie ten wypiek jest uznawany za sztandarowy emblemat kulinarny miasta, a w Muzeum Cebularza można zapoznać się nie tylko z historią tych wyjątkowych wypieków, ale także własnoręcznie przygotować i upiec smakowitego cebularza według oryginalnej receptury - satysfakcja jest ogromna!

IBB Grand Hotel Lublinianka ul. Krakowskie Przedmieście 56, 20-002 Lublin e-mail: grandhotel@lublinianka.com

IBB Hotel Collection
Since 2003 the hotel has been managed
by IBB Hotels chain.

”Great”
89 %
3282 ratings
on 13 websites
More information
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close