Nur für die RESERVIERUNG AUF DER WEBSITE - Kaffee oder Tee mit einer süßen Überraschung GRATIS.

Abonnieren Sie unseren Newsletter und erhalten

10% Rabatt auf Reservierung
*gilt nicht für Pakete

Magiczne święta Bożego Narodzenia w Lublinie, gdzie je spędzić?

03 grudzień 2018
Magiczne święta Bożego Narodzenia w Lublinie, gdzie je spędzić?
03 gru

Czasem jednak chcielibyśmy przełamać rutynę i poświęcić więcej czasu na poczucie niezwykłej magii świąt. Czy jednak jest to możliwe? Czy można spędzić Boże Narodzenie bez wszystkich przygotowań? Odpowiedź brzmi: "Tak!" - serdecznie zapraszamy w gościnne progi IBB Grand Hotelu Lublinianka, w którym zadbamy o to, by nasi świąteczni Goście poczuli się u nas jak w domu!

Jak święta, to tylko w rodzinnym gronie

Zgodnie z naszą polską tradycją Boże Narodzenie to czas, który powinno się spędzać z najbliższymi osobami. Nie bez powodu przecież wśród życzeń składanych przy świątecznym stole często powtarza się zdanie: "Obyśmy się spotkali w takim samym gronie za rok!" Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by spędzić Wigilię i święta Bożego Narodzenia z rodziną, ale poza domem - w końcu w tym wyjątkowym czasie najbardziej liczy się świąteczna atmosfera i radość ze spotkania z najbliższymi osobami!

Wiele rodzin na co dzień mieszka w różnych częściach kraju, a zorganizowanie bożonarodzeniowego spotkania dla kilkunastu albo kilkudziesięciu osób może być nie lada wyzwaniem. Dlatego właśnie gorąco zapraszamy do IBB Grand Hotelu Lublinianka wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić Boże Narodzenie w wyjątkowym, pełnym bożonarodzeniowej magii miejscu, nie martwiąc się o to, czy wszyscy goście będą mieli gdzie spać albo czy nie przygotowaliśmy zbyt mało potraw. Nasze pokoje hotelowe są do Państwa dyspozycji w ten wyjątkowy czas, a menu restauracji (szczególnie to bożonarodzeniowe!) jest przygotowywane tak, by zaspokoić gusta nawet najbardziej wybrednych smakoszy tradycyjnej polskiej kuchni.

Oferta świąteczna hoteli w Lublinie

Kżdego roku najlepsze hotele w Lublinie przygotowują specjalną ofertę świateczno-sylwestrową, której ważnym elementem jest świąteczne menu. W gronie tym nie mogło rzecz jasna zabraknąć i naszego hotelu: w 2018 roku zapraszamy do spędzenia świąt Bożego Narodzenia w IBB Grand Hotelu Lublinianka. Gwarantujemy wyjątkową atmosferę, a za stronę kulinarną odpowiedzialny jest nasz szef kuchni, który przygotowuje dla naszych Gości wyjątkowe menu, nawiązujące do najlepszych polskich tradycji bożonarodzeniowych. W Lublinie można spędzić święta Bożego Narodzenia w wielu hotelach, ale tylko u nas będziecie się czuli tak, jak w domu - w IBB Grand Hotelu Lublinianka magia świąt splata się z unikalnym klimatem samego miejsca, tworząc niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju atmosferę bożonarodzeniowego ciepła i spokoju.

Lokalne atrakcje, które warto zobaczyć

Wizyta w Lublinie nie może obyć się bez wybrania się choćby na krótki spacer po mieście - nawet mieszkańcy Koziego Grodu nie znają wszystkich tajemnic i urokliwych zakątków swojego miasta! IBB Grand Hotel Lublinianka to doskonała baza wypadowa dla wszystkich tych, którzy chcieliby poznać Lublin nieco lepiej: Plac Litewski z wyjątkową, iluminowaną fontanną, znajduje się dosłownie na wyciągnięcie ręki. Przy samym placu znajduje się barokowy pałac Lubomirskich (obecnie budynek należy do Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej), w którym 7 listopada 1918 roku został utworzony pierwszy rząd w niepodległej Polsce.

Spacer po Krakowskim Przedmieściu prowadzi do Bramy Krakowskiej, po przekroczeniu której trafiamy na przepiękną lubelską Starówkę - budynkiem centralnym jest Trybunał Koronny, ale warto zwrócić uwagę też na otaczające go przepięknie zdobione kamienice. Nieopodal jest Teatr Stary, jeden z najstarszych teatrów w Polsce, a kawałek dalej Archikatedra lubelska z unikatowymi freskami zdobiącymi jej wnętrze i słynną Zakrystią Akustyczną.

Koniecznie warto wybrać się na lubelski Zamek, którego częścią jest XIV-wieczna Kaplica Trójcy Świętej, której ściany przyozdobione zostały na zlecenie króla Władysława Jagiełły zapierającymi dech w piersiach freskami w stylu bizantyńsko-ruskim. Godny uwagi jest również znajdujący się tuż obok kaplicy średniowieczny donżon, na którego szczycie umieszczono taras widokowy - można stamtąd podziwiać panoramę całego Lublina.

Z Zamku jest także niedaleko do innego wyjątkowego miejsca: lubelskiego Muzeum Cebularza. To właśnie ten wypiek jest uznawany za sztandarowy emblemat kulinarny miasta, a w Muzeum Cebularza można zapoznać się nie tylko z historią tych wyjątkowych wypieków, ale także własnoręcznie przygotować i upiec smakowitego cebularza według oryginalnej receptury - satysfakcja jest ogromna!

IBB GRAND HOTEL LUBLINIANKA
ul. Krakowskie Przedmieście 56, 20-002 Lublin
e-mail: grandhotel@lublinianka.com

IBB Hotel Collection
Seit dem Jahr 2003 gehört
das Hotel zur IBB Gruppe.

Abonnieren Sie unseren Newsletter und erhalten 10% Rabatt auf Reservierung *gilt nicht für Pakete

Senden
”Celująca”
89 %
3272 ocen
w 15 portalach
Więcej informacji
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen